szachowekatowice.pl

Turniej szachowy

Gra w szachy dla dzieci


Autor postu hetman · 09-07-22 · Blog
szachy dla dzieci

Coraz częściej wielu rodziców poszukuje dla swoich pociech optymalnego sposobu na to, by mogły one wygodnie i produktywnie spędzić wolny czas. Niemniej jednak chcą oni również, by pociechy spędzały ten czas na zajęciach, które w efektywny sposób będą wstanie wesprzeć ich rozwój oraz podnieść jego poziom. Wobec tego idealna okazuje się gra w szachy dla dzieci. Dlaczego warto zachęcić do niej pociechy?

Szachy dla dzieci - jak zacząć?

Szachy dla dzieci to nie tylko świetne wsparcie ich rozwoju, ale przede wszystkim także zajęcie, które może dostarczyć im wiele rozrywki. Warto jednak zastanowić się, jak do takiej przygody z szachami można dzieci nakłonić. Tak naprawdę, nie trzeba będzie silić się na skomplikowane rozwiązania. Szachy dla dzieci zwykle przybierają nieco inną forę pod względem designu niż szachy dla dorosłych. Zwykle to właśnie ten nieco bajkowy i fantazyjne design jest wystarczającą zachętą. Warto również do pierwszej partii takich szachów usiąść razem z pociechami. Konieczne będzie bowiem wytłumaczenie im podstawowych zasad, a także towarzyszenie im w pierwszej potyczce z szachami dla dzieci.

Szachy a koncentracja

Szachy dla dzieci to świetne ćwiczenie na koncentracje. Każdy maluch z pewnością będzie chciał wygrać, a by rzeczywiście tak się stało, konieczne będzie zachowanie odpowiedniego poziomu skupienia. Nie da się ukryć, że maluchy podczas gry w szachy dla dzieci nauczą się utrzymywać skupienie i uwagę na wystarczająco długi czas. Co więcej znacznie poprawi się także ich pamięć i logiczne myślenie. Dzieci będą musiały bowiem postarać się przewidzieć ruch przeciwnika, co wymaga wiele wysiłku.

Szachy a rozwój dziecka

Szachy dla dzieci będą również wspierać rozwój naszych pociech. Wspomniane już zostało, że takie szachy przyczyniają się do rozwoju logicznego myślenia. Co więcej dzieci będą mogły ćwiczyć własne zdolności strategiczne i kreatywne sposoby na to, w jaki sposób można skutecznie pokonać przeciwnika. Dzięki temu za każdym razem, będą się one uczyć czegoś nowego.


szachowekatowice.pl

Turniej szachowy

Mistrzostwa szkół i przedszkoli w szachach to emocjonujące rozgrywki sportowe. Sprawdź aktualne wyniki na stronie szachowekatowice.pl

zapytanie@szachowekatowice.pl