szachowekatowice.pl

Turniej szachowy

Zgłoszenie do zawodów - jak to zrobić?


zgloszenie

Szachy to gra oparta na rywalizacji, która wymaga umiejętności, strategii i inteligencji. Na świecie jest wiele konkursów szachowych, ale niektóre z nich wymagają zgłoszenia. Proces zgłaszania się do turniejów szachowych zazwyczaj obejmuje wypełnienie formularza ze szczegółowymi informacjami o doświadczeniu i kwalifikacjach gracza. Obejmuje to również dostarczenie najnowszego zdjęcia gracza do wykorzystania na jego stronie wejściowej do turnieju. Zawody szachowe odbywają się zwykle w różnych miejscach na całym świecie i mają różny poziom trudności. Im trudniejsza konkurencja, tym bardziej prestiżowa jest uznawana wśród graczy w tej konkretnej dziedzinie.

Jaka jest opłata wpisowa i nagroda pieniężna wydarzenia szachowego?

Wpisowe i wysokość nagrody pieniężnej imprezy szachowej są uzależnione od poziomu rywalizacji. Ogólnie rzecz biorąc, w przypadku wydarzeń o niższym poziomie rywalizacji przyznawana będzie niższa opłata wpisowa i mniejsza nagroda pieniężna.

Opłata wpisowa: Typowa opłata wpisowa na imprezy szachowe wynosi 150 zł. Dotyczy to tylko pierwszej rundy i może wynieść nawet 500 zł w rundach końcowych.

Kwota nagrody pieniężnej: Kwota nagrody pieniężnej jest zwykle określana na podstawie liczby graczy uczestniczących w wydarzeniu. Na przykład, jeśli w wydarzeniu bierze udział 100 graczy, każdy z nich otrzyma łączną nagrodę pieniężną w wysokości zł.

Zgłoszenie do zawodów - kto może wystartować?

Zgłoszenie do turnieju szachowego nazywane jest formularzem zgłoszeniowym, który składa gracz. Organizator zawodów zweryfikuje wtedy formularz zgłoszeniowy i prześle go do graczy.

Gracz zostanie powiadomiony o ich akceptacji i będzie musiał uiścić opłatę, aby wziąć udział w turnieju. Opłata może się różnić w zależności od turnieju.

Zgłoszenie do zawodów terminy

Mistrzostwa w Szachach odbywają się co roku w Katowicach w Polsce. Jest to najbardziej prestiżowy turniej szachowy w Polsce. Ważne jest, aby mieć plan działania przed złożeniem wniosku o udział w turnieju. Termin składania wniosków do konkursu upływa 1 listopada. Uczestnicy muszą przedstawić listę wyników swoich partii ze wszystkich oficjalnych turniejów, w których brali udział w okresie 2017-2018, a także swoją ocenę, jeśli są oceniani przez FIDE lub inne międzynarodowe organizacje szachowe.

szachowekatowice.pl

Turniej szachowy

Mistrzostwa szkół i przedszkoli w szachach to emocjonujące rozgrywki sportowe. Sprawdź aktualne wyniki na stronie szachowekatowice.pl

zapytanie@szachowekatowice.pl